Opnieuw veel neerslag voor het oosten van Spanje. Vrees voor overstromingen!
De restanten van storm ex-Gabrielle en een warme Middellandse Zee zijn voldoende voor een explosieve cocktail van extreem weer voor delen van het Iberisch Schiereiland. Vooral de regio’s in het oosten moeten rekening houden met veel neerslag tot en met dinsdag. Er kunnen in de laaggelegen gebieden opnieuw overstromingen ontstaan. De Spaanse weerdienst heeft nu voor diverse regio’s reeds een code rood afgekondigd.
- Ontdek ons ook op Facebook en X
- Bijna 50.000 abonnees op Youtube!
Neerslagsom tot ruim 250 mm
Het slechte weer begint op zondag en uit zich lokaal in hevige onweersbuien voor de gebieden van Extremadura, Noord-Andalusiƫ en Zuid-Castiliƫ-La Mancha. Ook in Zuid-Tarragona en Noord-Castellon kunnen er perioden met hevige stortregens verwacht worden. In de komende 6-12 uur zijn neerslaghoeveelheden mogelijk tot boven 180 mm.
- Ooit al gehoord van een stormglas? Bestel het hier.
Maandag en dinsdag worden nauwlettend in de gaten gehouden, want vanaf de ochtend worden er opnieuw krachtige onweersbuien verwacht vanaf de Middellandse Zee. Deze buien trekken vaak over dezelfde regio waardoor torrential rains mogelijk zijn. De gebieden rond Valencia liggen in de vuurlinie. Kans op flash-flooding is opnieuw mogelijk.
Herhaling van de waterbom uit 2024?
Weerdiensten houden de weermodellen goed in de gaten, want ze willen ten alle tijden laattijdige communicatie vermijden. Het Spaanse AEMET heeft op zondag reeds een code rood afgekondigd voor delen van Valencia en Cataloniƫ.
- Lees alles over het klimaat in dit leuke boekje!

De schrik zit er na de waterbom in 2024 goed in. Er viel toen in een kort etmaal enorm veel neerslag naar beneden in Valencia. Toen viel er lokaal tot 600 liter per vierkante meter en waren er meer dan 200 doden te betreuren.
- Meer informatie over de oorzaak over de overstromingen in Spanje (2024)
