Wisselvallig en warm weekend
Op de weerkaarten hebben we actueel te maken met lage druk ten zuiden van de Benelux. Aan de voorzijde worden warme luchtmassa’s richting het oosten van Europa gestuwd. Deze warme lucht bereikt ons via een omweg op zaterdag en zondag. Vooral het oosten van de Benelux kan hiervan profiteren. Nadeel is dat deze luchtsoort vrij onstabiel is en er enkele buien zullen ontstaan. Lokaal ook met regen van betekenis.
- Volg onze weerberichten via Facebook of Twitter
- Bekijk de bliksemactiviteit live via onze onweerradar
- Bekijk de laatste weerinformatie via de livestream op YTB!
- Volg onze weerfoto’s op Instagram
Lokaal 20°C en enkele buien
Op zaterdag moeten we in de ochtend rekening houden met enkele opklaringen over de Benelux. Met het stijgen van de temperatuur (dagelijkse gang) neemt de onstabiliteit geleidelijk ook toe. We halen in de namiddag maxima tussen 18 en 20°C. De kans op enkele buien is vooral groot over het centrum en het oosten waar een lokale donderslag tot de opties behoort.



Zondag toenemende kans op onweer
Liefhebbers van klank- en lichtspel in de Benelux maken op zondag de beste kans op enige onweersbuien. De CAPE en Lifted Index, beide parameters die belangrijk zijn voor onweer, worden namelijk gunstig. Zo halen we zondagnamiddag een Surface Based CAPE van 500 tot 1000 J/kg met een Lifted Index tussen -2 en -4. Deze waarden zijn ruim voldoende voor een lokale donderslag. De hoogste kansen reserveren wij voor de gebieden grenzend aan Duitsland en het centrum van België en Nederland.


