Meteoor boven Duitsland en Polen
Zaterdagavond iets na 19:00 kwamen er verschillende meldingen binnen van een meteoor. Deze vuurbal werd gezien op verschillende plaatsen in Nederland, Duitsland en ook Polen. Het zou gaan om een meteoor met voornamelijk nikkel als grootste bestanddeel. We herkennen dit aan de groene kleur op de foto’s en de filmpjes.
Frappant, 4 dagen geleden werd een andere meteoor gespot aan de hemel. Het vermoeden stijgt dan ook dat het gaat om een meteorenzwerm die ieder jaar opnieuw langs de Aarde scheert.
Halloween vuurballen
Vanuit deĀ IMO (Internationale Meteoren Organisatie) is er voorlopig nog geen officiĆ«le bevestiging geweest, maar de talrijke foto’s die verschijnen op sociale media doen vermoeden dat het gaat om een meteoor afkomstig van de jaarlijkse terugkerende zwerm, de Tauriden. Net zoals in augustus (PerseĆÆden) hebben we dan ook in de Lage Landen een zeer grote kans om vallende sterren waar te nemen.

Meteorenzwerm Tauriden
In tegenstelling tot de meteorenzwerm eerder dit jaar (PerseĆÆden) houden de Tauriden er een iets langer traject op na om de Aarde te passeren. Volgens wetenschappers zijn ze afkomstig van de komeet Encke die op haar beurt ontstaan is uit een groter geheel. 20.000 – 30.000 jaar geleden heeft deze komeet zich opgesplitst in talrijke brokstukken waarvan de komeet Encke 1 exemplaar is.
Enkele tweets van mensen op Twitter:
A meteor spotted over Gdansk, Poland #yesterday https://t.co/qmmdIKmRxW cc: @AsteroidEnergy @DavidBflower @esa pic.twitter.com/299KbhUSRS
ā Massimo (@Rainmaker1973) 1 november 2015
Iām getting reports of a very bright, green fireball over Germany around 19:00 local time. If you have photos/videos, please let me know! ā Phil Plait (@BadAstronomer) 31 oktober 2015
