Vormen ex-orkanen een gevaar voor het Europees zomerweer?
Na een uitzonderlijk rustige start begint het Atlantisch orkaanseizoen zich in augustus eindelijk te tonen. De tropische storm Dexter was recent actief op zee en beïnvloedde indirect ook het weer in Europa. Nu duikt er een nieuw systeem op bij de Kaapverdische Eilanden. Mogelijk zien we de start voor een actiever orkaanseizoen dan gemiddeld. Dat is althans de verwachting van het National Hurricane Center (NHC).
Restanten van tropische storm Dexter
Dexter, hoewel inmiddels vrijwel verdwenen van de weerkaarten, liet sporen na: de restanten van deze tropische storm hebben bijgedragen aan de vorming van een hogedrukgebied dat momenteel over Nederland en België heerst. Daardoor bleef een hittegolf in het afgelopen weekend uit, maar juist als gevolg hiervan lijkt de warmte later deze week alsnog te komen.
De orkaan van morgen?
Een nieuw systeem ontwikkelt zich momenteel in de buurt van de Kaapverdische Eilanden en heeft een grote kans om de komende dagen uit te groeien tot een tropische storm. Dit systeem met de naam Erin zou in een later stadium op grote schaal invloed kunnen uitoefenen op het weer boven Europa. Bijvoorbeeld door de aanvoer van warme lucht vanaf het zuiden via lagedrukgebieden

Impact op zomerweer in september?
Dit proces is niet ongewoon: restanten van tropische stormen en orkanen vormen vaak de bouwstenen voor hogedrukgebieden boven Europa. Deze kunnen de zomerperiode verlengen en zelfs de overgang naar het najaar vertragen. Hierdoor kan september zomaar alsnog aanvoelen als een warme zomermaand, zoals dat eerder al in 2006 en 2023 gebeurde. Afwachten dus!
- Op zoek naar een kwalitatief sterk weerstation?
